Administrátor --- 11. 12. 2006
Z tisku

Drobné zprávy:

Hlava pravoslavné církve v Čechách a na Slovensku metropolita Kryštof celebroval včera v karlovarském chrámu svatých apoštolů Petra a Pavla slavnostní bohoslužbu, které se zúčastnil i zástupce ruské pravoslavné církve metropolita Voroněžský a Borisoglebský Sergij.
Pravoslavní věřící si letos připomínají pětapadesáté výročí udělení samostatnosti Pravoslavné církvi v českých zemích a na Slovensku Ruskou pravoslavnou církví.

Christnet.cz

-----------------------

O bezpečnost papeže při jeho návštěvě v Turecku se starala izraelská rozvědka Mossad.

Credo.ru

-----------------------

Kardinál státní sekretář Tarcisio Bertone reagoval na obvinění ruského pravoslavného patriarchy, která pronesl v chrámu Krista Spasitele (viz zde níže) a řekl, že "katolická církve má s ruskou pravoslavnou církví dobré vztahy a nesnaží se o proselytismus."

Christnet.cz